Akustická izolace domu, protihluková izolace bytu

Tato velice jednoduchá stavební metoda Vám může zachránit nejen Vaše zdraví, ale také Váš soukromý život.

Jedná se o akustickou izolaci domu, ale i protihlukovou izolaci bytu, který má jediný účel a to, snížit hladinu hluku ve Vašem domově. V dnešní době jsme často vystaveni různým negativním vlivům, ať už je to ovzduší, spory se sousedy, ale i hluk, který je nám nejvíce nepříjemný. Máme pro Vás jednoduché řešení, jak si dopřát pohodlí a klidu v rodinném domku, či bytě. Na tuto metodu byste nikdy neměli zapomínat, ať už stavíte nebo rekonstruujete byt či dům. Vaše investice se Vám vrátí v podobě ticha, klidu a příjemné atmosféry.

Co je to hluk a jak vzniká?

Hluk je specifická forma zvuku, kterou můžeme fyzikálně popsat jako nějaké kmitání, ale také z hlediska subjektivního vnímání se jedná o nepříjemný, rušivý, nežádoucí či škodlivý zvuk. Vnímání hluku je ovlivněno mnoha faktory, jako je jeho doba trvání, ale také věk, zdravotní stav nebo postoj posluchače.

Hygienické limity hluku

Hygienické limity hluku jsou stanoveny dle Nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací

Hygienický limit v chráněném venkovním prostoru ostatních staveb a v chráněném ostatním venkovním prostoru pro tento charakter hluku je tedy:

  • denní doba 55 dB 
  • noční doba 45 dB

Čím odhlučnit Váš dům či byt?

Každá metoda se může lišit díky tomu, co vlastně izolujete (stěny, podlahu, půdní prostory). Na trhu s akustickým zabezpečením existují různé produkty. Ať už jsou to akustické desky, kamenná vlna, pěnová izolace či recyklovaná pryž. Každý produkt má jasně dané podmínky, kde se dá použít a v jaké další možné kombinaci. My doporučujeme použití pěnové izolace , která je použitelná ve všech domech či bytech a mají vynikající výsledky jak v odhlučnění, tak v tepelné izolaci.