Stříkaná pěnová izolace dřevostavby

Stříkaná izolace představuje stavební materiál, který je aplikován foukáním hadice do konstrukce stavby. Naleznete zde ty nejkvalitnější materiály. Jedná se o měkkou pěnu s otevřenou strukturou buněk nebo tvrdé pěny s uzavřenou strukturou buněk. Tvrdé izolační pěny poskytují ochranu před vodou. Měkké i tvrdé izolační pěny zabezpečují kromě tepelné izolace také izolaci zvukovou. Tepelná izolace je spojena se značnými energetickými úsporami

Jak uspoříte?

Aplikací těchto materiálů uspoříte až 50 % energie oproti tradičním materiálům (skelná vata nebo celulóza). Produkty jsou součástí programu Zelená úsporám. Cílem tohoto programu je snížit ekologickou a energetickou zátěž z vytápění, což znamená snížení Vašich nákladů na vytápění. Další pozitivní zprávou je, že pěnová izolace bude pracovat po celou dobu životnosti budovy – nebudete ji muset obnovovat.

Další výhody použití

Izolační pěny jsou zdravotně nezávadné. Produkty jsou také šetrné k životnímu prostředí. Izolační pěny dokonale přilnou k povrchům. Jedná se o tak kvalitní materiály, že jsou využívány i při konstrukci křídel letadel, kde představují velmi důležitý faktor pro jejich zpevnění.

Kombinace pěn S11E-MAX a S0330

Pro upřesnění se jedná o kombinaci nástřikové izolační pěny S10-HP a tvrdé pěny. Tato kombinace je možná a nanejvýš užitečná v případě, že je potřeba izolace proti vlhkosti a zároveň je požadováno také výraznější zpevnění.