Pěnová izolace střechy, zaizolování střech

Plánujete zateplit svůj dům, abyste měli nízkou energetickou spotřebu? Pak nestačí pouhá fasádní izolace, ale je nutné zaměřit se na všechny části domu včetně střechy. Pří plánování zateplování je důležité vybrat si především kvalitní materiál, který splní svůj účel a bude mít dlouhou životnost. V dnešní době ovšem existuje spousta izolačních materiálů, proto je těžké vybrat ten správný, který nás přesvědčí o své prvotřídní kvalitě. Naše společnost zákazníkům takový izolant nabízí. Jedná se o izolační pěnu, která se může pyšnit nespočetným množstvím výhod. Díky svým vlastnostem je považována za nejlepší izolační materiál současnosti, který navíc mile překvapí i svou cenou.

Tepelná izolační pěna

Zateplení Vaší střechy výrazně sníží Vaše náklady na vytápění, mnohdy i o 50%. Proto je důležité se na ni při zateplovacím procesu také zaměřit. K zaizolování střechy využíváme tepelnou izolační pěnu, která patří k velice jednoduchým metodám, které vyřeší Váš problém s únikem tepla. Tato pěna je netoxická, nanáší se stříkáním, odborně se tento proces nazývá PUR izolace. Je to stálá a trvanlivá tepelná izolace, která garantuje stálost materiálů i po několik let. Stříkána pěna je směs dvou látek, kdy za pomoci tlaku a teploty vznikne obrovské množství bublin a vzduchových kapes. Během nástřiku se objem zvětšuje až stonásobně, čímž vytváří souvislou, přilnavou, vzduchotěsnou izolační vrstvu, která zaplní i sebemenší dírky, trhliny, nerovnosti či rohy. Mezi další výhody této pěny je snížení hluku, ke kterému dochází právě díky bublinám, které nepropustí zvukovou vlnu. 

Výhody izolační pěny 

Při správné izolaci dojde k výrazným energetickým úsporám, které Vám ušetří spoustu peněz. Pomocí pěny se dají zateplit všechny druhy střech, zejména díky jejímu dokonalému přilnutí k podkladu všech struktur. Mezi hlavní přednosti tepelné izolační pěny patří jednoduchý technologický proces,  rychlost stříkání a rychlé schnutí. Díky dokonalé izolaci všech povrchů včetně nerovností různých typů, představuje také výborný zvukový izolant. Příjemným zjištěním pro zákazníky budou také levnější pořizovací náklady oproti jiným výrobkům a také to, že jsou pěny ekologické.