Zateplování stříkanou izolací

Foukaná a stříkaná izolace je mnohdy považována za jedno a to samé. Významný rozdíl  však najdeme ve výchozím stavu izolačního materiálu. U stříkané izolace je vstupním izolačním materiálem kapalina, jež se až po aplikaci mění v pevnou látku. U foukané izolace je používaným materiálem od první chvíle pevná látka. Díky tomu může docházet v těžko přístupných místech izolovaného prostoru k tvorbě tepelných mostů. Tato zkušenost našich zákazníků může velmi ovlivnit vnitřní vlastnosti izolačního materiálu a zvýšení nákladů na vytápění Vašeho bydlení. Nabízíme pro Vás stříkanou pěnovou izolaci S11E-MAX, S0330 a S0541 . Tyto pěny slouží jako tepelný a akustický izolant. Jde o kvalitní značku, která vlastní certifikát. Výhodou obou výrobků je zdravotní nezávadnost, úspora tepla, snížení hluku, šetrnost vůči životnímu prostředí a zlepšení kvality vnitřního ovzduší.

Pěnová izolace S11E-MAX má otevřenou strukturu buněk

Tato otevřená struktura buněk připomíná síť. Izolační pěna je tuhý reaktoplast, který má nízkou hustotu a je polopružný. Dokonce se používá v místech, kde je zvýšená tektonická aktivita. Je výborná jak k izolaci s vlhkostí (bazény, koupelny), tak i proti chladu (sklepy, půdy…).

Pěnová izolace S0330 a S0541 má uzavřenou strukturu buněk

Uzavřená struktura má funkci jako nepropustná přepážka pro vzduch a hluk. Je možné ji využít pro venkovní izolaci plochých střech. Pěna se naváže na materiál jakéhokoliv typu - kov, dřevo, plast – a to tím způsobem, že se mezi nimi nevytvoří žádná vzduchová kapsa a ony tak přilnou k sobě. Využití této pěny je širokospektré: tepelné izolace, hydroizolace, akustické izolace, protivzduchové bariéry s požární odolnosti. Je zdravotně nezávadná.