Průmyslová izolace komerčních budov

S ohledem na spotřebu energie a tím také na ochranu životního prostředí je častým využitím stříkané polyuretanové pěny Ezero® E 500 na izolaci komerčních prostor, výrobních hal a dalších průmyslových objektů. Izolační pěna Ezero® E 500 se používá všude tam, kde se může aplikovat pod opláštění budov nebo pod podhledy.

Na stěny a venkovní opláštění objektů je vhodné použít pěnu Ezero® E 2000, protože tato dvousložková izolační pěna zajišťuje zároveň i izolaci proti zemní vlhkosti. Pěny Ezero s ohledem na jejich izolační vlastnosti zcela nahrazují tradičně používané materiály a dvousložková pěna se používá v mnohem menších sílách materiálu.

Definice vlastností izolačních pěn

Dvousložkové vysokoexpanzní polyuretanové pěny Ezero máme k dispozici ve variantách:

  • Ezero® E 500 - měkká pěna s otevřenou strukturou buněk s hustotou 8 až 11 kg/m3.
  • Pěna Ezero® E 2000 je tvrdá izolační pěna s hustotou min. 35 kg/m3.
  • Pěna Ezero® E 3000 je tvrdá izolační pěna s hustotou 53 až 58 kg/m3.

Ezero® E 2000Ezero® E 3000 jsou pěny s uzavřenou buněčnou strukturou a disponují velmi nízkým součinitelem tepelné vodivosti. Uzavřená struktura buněk neumožňuje průnik vody a zabraňuje kondenzaci. Uvedené materiály navíc vynikají zdravotní nezávadností, ekologičnostíšetrností k životnímu prostředí. Jsou plně pochozí a svou přilnavostí a strukturou několikanásobně zpevňují konstrukci ‒ používají se také při konstrukci křídel letadel.

Všechny pěny Ezero se aplikují s použitím speciální technologie nástřikem dvousložkové kapaliny. Ta během několika sekund expanduje na 150 násobek objemu tekutého stavu, čímž dojde k zaplnění všech i obtížně dostupných míst. Je ideálním řešením pro izolaci příček a sendvičových konstrukcí. Je zdravotně nezávadnázabraňuje vzniku plísní.