Hydroizolace plochých střech domů - UV nástřik Polyurea

Na zateplení by se měl zaměřit každý majitel domu. Nejenom, že díky správné izolaci domu ušetříte náklady po energetické stránce, ale také zajistíte odhlučnění od okolí, zabránění proudění vody, vzniku plísní a prasklin. Je nutné věnovat se především výběru správného materiálu, protože kvalita zateplení přímo závisí na vybraném materiálu. My svým zákazníkům nabízíme především stříkané izolační pěny, které se těší stále větší oblibě. Díky jejich bohatým výhodám stojí na prvních místech mezi izolačními materiály. 

Střecha jako zdroj úniku tepla

Při zateplování je důležité zaměřit se na dům jako celek a tento celek také technicky správně společně zateplit. Mnoho lidí se zaměřuje pouze na obvodové zdivo, přičemž je potvrzeným faktem, že nejvíce ztrát tepla způsobuje střecha domu. Střechy mají různé tvary i parametry a izolace se těmto informacím musí podřídit. Při izolaci ploché střechy bychom se měli zaměřit na vnitřní i vnější část.

Před realizací

Před samotnou realizací hydroizolace musíme plochou střechu správně připravit. Povrch musí být odprášený vyčištěný od mechu a dalších rostlin, aby se dosáhlo co nejvyšší přilnavosti. Dále je nutné provést inspekci, termografii, zjistit případnou zabudovanou vlhkost a posoudit skutkový stav střechy.

Jak na to

Izolační pěna se aplikuje na suchý povrch pomocí nástřikové pistole napojené přes hadici ke speciální aplikační technologii. Po dopadu na povrch ihned reaguje, expanduje a po chvíli zatvrdne. Vytváří se tak vodotěsná, bezespárá a zároveň tepelně izolační vrstva. Je vyloučeno podfouknutí, přilnavost pěny je jednou z jejích největších výhod ve srovnání s jinými materiály které je třeba pracně zakotvovat, případně lepit. Nástřik plynule přechází z horizontální na všechny navazující vertikální plochy.

UV nástřik Polyurea 

Finální povrchová úprava tepelné izolace je tvořena nátěrem proti UV záření. My svým zákazníkům doporučujeme nástřik Polyurea, který má životnost až 30 let. Tento materiál má navíc i funkci pojistné hydroizolace a mechanické ochrany tvrdé pěny obzvláště v případech, kdy je spád střechy malý. Údržba střechy spočívá v obnově UV nátěrů.