Úsporná izolace domů

Úspora energií je jedním z hlavních témat každé rodiny. Mnozí majitelé nemovitostí se potýkají se zvyšujícími se účty za energie a mnozí se obávají, že ceny budou dále růst. Přitom stačí tak málo a náklady na energii se mohou několikanásobně snížit! Při zateplování domů či bytů se zaměřujeme především na zateplení fasády. Neměli bychom ale zapomínat na stejně důležité zateplení oken, stěn, stropů i podlahy. Naše společnost k zateplování svým zákazníkům doporučuje stříkanou pěnovou izolaci, která je nejlépe hodnoceným a nejvíce úsporným izolačním materiálem dnešní doby. 

Izolace celého domu

Stříkané pěny lze použít díky jejich šetrným vlastnostem k zateplení interiéru i exteriéru. Můžete si tedy snadno zateplit i složitě konstrukčně řešená místa, jako jsou stropy, podlahy, střechy, ale i fasády, dutiny ve zděných objektech a různé typy vnitřních stěn. K externí izolaci je upřednostňován systém pěn s uzavřenou strukturou buněk, který umožňuje značné energetické úspory, nesaje a nepropouští vodu a navíc je šetrný k životnímu prostředí. V interiérech se naopak využívá izolace s otevřenou strukturou buněk, která zabraňuje proudění studeného vzduchu a přitom dokonale utěsní všechny detaily.

Proč izolovat pomocí pěn?

Svou oblibu si izolační pěny získaly zejména díky jejich dokonalé přilnavosti k jakémukoliv pokladu bez použití lepidla, zamezení proudění studeného vzduchu a kondenzace vlhkosti, malé prostorové náročnosti izolace oproti jiným izolačním materiálům, výborným zvukovým izolačním parametrům, mobilitě a rychlosti instalace. Pěny s uzavřenou buněčnou strukturou disponují velmi nízkým součinitelem tepelné vodivosti. Uzavřená struktura buněk neumožňuje průnik vodyzabraňuje kondenzaci. Materiály navíc vynikají zdravotní nezávadností, ekologičností a šetrností k životnímu prostředí. Jsou plně pochozí a svou přilnavostí a strukturou několikanásobně zpevňují konstrukci ‒ používají se také při konstrukci křídel letadel. Všechny tyto pěny se aplikují s použitím speciální technologie nástřikem dvousložkové kapaliny. Ta během několika sekund expanduje na 150 násobek objemu tekutého stavu, čímž dojde k zaplnění všech i obtížně dostupných míst. Je ideálním řešením pro izolaci příček a sendvičových konstrukcí. Pěna je bez obsahu toxických látek a zabraňuje vzniku plísní.